Koncert

Home » Art & Kulture » Koncert

Banda e rock-ut Crossbones organizon një koncert...

Grupi Crossbones ogranizon këtë të shtunë, datë 14 Dhjetor, një koncert bamirësie nëpërmjet të cilit ata si komunitet muzikor duan të tregojnë mbështetjen e tyre ndaj familjeve të prekura nga Tërmeti i datës 26 Nëntor. Në këtë natë do të performojnë Live: Bojken Lako – Crossbones – Threefiftysixam (3:56AM)...

|”Metal United WorldWide” vjen në...

Metal United World Wide vjen për të dytin vit radhazi në Tiranë. Ky event muzikor zhvillohet në...

Banda e mirënjohur e rock-ut...

Crossbones, banda shqiptare e rock-ut pritet të nxjerrë albumin e tij më të ri. Albumi do të...

Koncert Folklorik

Koncert Folklorik Ne dt. 11 Shkurt 2019, ora 18:00-20:00 tek Universiteti i Arteve (salla e...

Cikel Koncertesh

Cikel Koncertesh Teatri Kombëtar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor nis nje pjese te...

Sofra Tiranase

Sofra Tiranase Tradita 20-vjecare e kenges dhe valleve te Shqiperise se Mesme vjen me nje spektakel...

Latin Friday

Nje mbremje latine nga shkolla e kercimit ‘Love & Dance’ vjen ne daten 28 Dhjetor 2018, ora 21:30, tek Standard...

“3 Muskutierët” vijnë në Tiranë!

“3 Muskutierët” zbarkojne ne Tirane! Ne date 4 Tetor 2018, tre legjendat e rrokut shqiptar, Aleksandër Gjoka,...

“Elita 5” në Tiranë!

Tornado ne Tirane! Grupi legjendar i rrokut shqiptar, “Elita 5”  do të ndezë mbrëmjen e dates 7 Shtator 2018...

Olen Cezari – Koncert Live

Në datë 19 Prill 2017, ora 19:00 virtuosi i violinës Olen Cezari do t’i dhurojë artdashësve një...

“Orkestra e Harqeve”

Nga data 18- 21 Tetor 2018, ora 18:00 zhvillohet "Takimi Kombetar i Orkestrave te Harqeve" ne Edicionin...

Gile Bae vjen në Tiranë!

Te Shtunën, data 3 Nëntor 2018, ora 20:00, Gile Bae, pianistja e mirënjohur do të luajë në...

“Tinguj Spanjollë”

Date 2 Gusht 2018, vjen per here te pare ne Shqiperi nje koncert me vepra të kompozitorit të mirënjohur spanjoll...

“Hapësira e një ëndrre”- A.Skënderaj

“Hapësira e një ëndrre” është koncerti live që do të mbajë artisti i njohur Alban...

“Tingujt e Hënës”

Ne date 30 Maj 2018, koncerti "Tingujt e Hënës" vjen ne amfiteatrin e Tiranës! Një mbrëmje...

“REFLEKTIM “- Anxhela Peristeri

Nje koncert recital nga kengetarja Anxhela Peristeri ne daten 15 Nentor  2018 tek Qendra Kulturore te...

“Ambel e Tharte”

Koncerti i Gjirokastres – “Ambel e Tharte” nga artisti Shpat Deda vjen të Premten, date 19 Tetor...

“Albanian Soul” – Shkelzen Doli

Shkëlzen Doli sjell Vjenën në Tiranë! Në date 23 Shtator 2017, Ora 20:30- 23:00 ne "Sheshin Skënderbej"...

“Stabat Mater”

Date 13 Shtator 2018, ora 19:00 TKOBAP hap sezonin artistik dhe ju mirepret ne arTurbina me vepren "Stabat...

Ansambli Folklorik Tirana

Date 7 Qershor 2018, Ora 20:30 vjen “Në Konak” – Koncert i Ansamblit Folklorik Tirana tek Atriumi i Muzeut...