Ha & Pi

Home » Ha & Pi

Receta: “Smoothie bowl” me mjedër

"Smoothie bowls" (Shqip: Tasat me smoothie") janë mjaft të shijshme dhe të përhapura në gjithë botën por duke qënë se ato duken edhe estetikisht tërheqëse, të shumtë janë ata që gabimisht mendojnë se përgatitja e tyre kërkon kohë. Më poshtë kam kënaqësinë t'ju sjell recetën time të preferuar të smoothie bowls. Përbërësit: Një tas i vogël...

Nga sot, “Agriturizëm Ceren Ismet Shehu” vjen në zemër të Tiranës

Të gjithë e njohin restorantin e llojit agriturizëm, "Ceren" – vendin ku produktet lokale serviren me shumë...

Kek me luleshtrydhe: Receta nga Fundimi – shefi i njohur i “Padam” dhe “Agroturizëm Gjepali”

Ju sjellim më poshtë recetën e kekut me luleshtrydhe nga shefi i njohur shqiptar , Fundim Gjepali. Ndezim...

City on a Plate: A Tour of Tirana From the Chef Reviving Albanian Cuisine

Culture Trip talks to the world’s most talented chefs about the cities that inspire them and...

Meet Fundim Gjepali: The multi-national chef revolutionising Albanian Cuisine

Fundim Gjepali is an Albanian chef, who has been trained in France, Spain and Italy. Nowdays he lives between Tirana...

“Mrizi” – a magical culinary experience

I can say -without boasting- that after living in Albania for almost four years, I am quite familiar with...

Risitë e “Festivalit të Ushqimit dhe Pijeve 2019”

“Provo, Shijo, Gëzo”! ky është togfjalëshi që do të shoqërojë në tre ditët e tij, edicionin e kartërt të...

Kafe turke e dolci tradizionali dell’area

Non c’è viaggio nei Balcani che si rispetti senza aver assaporato una tazza di fumante caffè turco....

Taste The Balkans

Tenere in vita i piatti della tradizione ormai dimenticati, cucinare i prodotti che la stagione offre e utilizzare solo...

”The Pomegranate Festival” in Shkodra

Today, I was lucky enough to be invited by Ceed Albania to visit ‘Festa e Sheges’ (The Pomegranate Festival) in Ana...

5 Food Experiences on the Albanian Riviera

The Albanian Riviera. One of Europe’s best-kept secrets – unless you’re Italian, in which case you’ve probably...

Kur historinë e Shqipërisë e gjen në vende “cool”

E kush nuk adhuron foto të bukura, por në të njëjtën kohë dhe të veçanta? Të gjithë duam kësisoj fotosh. E...

Eventi “Rrno për me gatue”

Tirana ka mirëpritur një grup kuzhinierësh që risjellin me kujdes origjinën e gatimit në një këndvështrim të...

Reportazh: ‘Festivali i Shegës 2018’ në Shkodër!

Sot, pata fatin të jem e ftuar nga Ceed Albania për të vizituar 'Festa e Shegës' (Ana e Malit), jo shumë larg...

Riviera Shqiptare – 5 Eksperienca Ushqimore per t’u provuar!

Riviera Shqiptare. Një nga sekretet e ruajtura mirë të Europës, vetëm nëse jeni Italian dhe keni shijuar për vite...

“Ec ngadalë”: Lëvizja e re e ushqimit në Shqipëri

"Tharja e makaronave jufka nëdiell", "glikoja e shalqinit", "buka e misrit me djathin e bardhë", "omeleta me kopër...

“Ajkuna” – Shije Shqiptare

Anxhela Çikopano është diplomuar në regji teatri dhe është doktorante në antropologji kulturore dhe me një...

“Mrizi i Zanave” dhe njeriu që qëndron pas saj!

Cilat janë disa nga të panjohurat e Altin Prengës me agroturizmin “Mrizi i Zanave”. Çfarë po ndodh në...

5 Restorantet më të mira në Tiranë, sipas të rinjve

Kur flasim për drekat e darkat jashtë shtëpisë shpesh mendojmë se vlerësimet më të mira vijnë nga njerëz me...

“Sunday Lunch”

Cdo te Dielë, duke filluar nga data 30 Dhjetor 2018, ora 11:30 - 16:00, ejani bashkë me familjen tuaj të...

“Wine Tasting” Classes

Bufe is a small wine bar in the heart of Tirana, dedicated to bring the experience of quality wine and also keen to go...

Sushi – All You Can Eat

Cdo te Hene, nga ora 20:00 deri në 22:00,  restoranti Salt Rest organizon “Sushi - All You Can Eat”. Ju mund te...

Diwali – All You Can Eat

Per te gjithe adhuruesit e ushqimit pikant indian, ose ata qe deshirojne te provojne kuzhinen indiane cdo te Marte,...

Le Figaro: Shqipëria me vreshtat më të vjetër në Europë

Një artikull kushtuar kantinave të verërave shqiptare është publikuar së fundi në gazetën franceze ‘Le...

“Pasta Day”

Ne daten 10 Nëntor 2018, ora ra 11:00-18:00, chefat e Institutit Kulinar Neranxi, Eri Muhaj, Josephine Desepeda dhe...

Featured

Recent Posts