Kinema

Home » Kinema

10 filma në Netflix që duhet t’i shikosh patjetër nëse e adhuron modën!

1. Next in Fashion Një kompeticion fashion design me dhjetë episode, i prezantuar nga Alexa Chung dhe Tan France. 18 stilistë profesionistë konkurrojnë me njëri -tjetrin për të fituar cmimin e madh prej $250,000 dhe për fatin e prezantimit të koleksionit të tyre me biznesin luksoz, Net-a-Porter. [caption id="attachment_2339" align="alignnone" width="300"]

“Perralle nga e Kaluara”/ A Tale From The Past

Tale from the Past is set in the 1930s and tells the story of a poor village family who...

Filmi “Delegacioni”, amaneti i plotësuar i Artan Minarollit!

ALMA MILE/ Ai është shoku Spiro, një zyrtar me peshë në Ministrinë e Brendshme, të cilit i është...

Një mesazh nga të rinjtë për të rinjtë, vjen premiera e filmit “Ana Tjetër”

Tiranë, 10 prill 2019, në ambjentet e Akademisë së Filmit dhe Multimedias Marubi, u zhvillua...

“Gangsteri shqiptar” filmi premierë që do të shfaqet në Tiranë më 19 Tetor 2018

Kur dëgjova se po zhvillohej një film i ri i quajtur "Gangsteri shqiptar", mendimi im i parë ishte se do të ishte...

“2 më mirë se 1”!

Per te festuar sebashku 5-vjetorin e Cineplexx TEG dhe hapjen e Cineplexx QTU, në datën 20 Dhjetor 2018, nga ora 14:00...

“Kids Sunday”

E ku ka fëmijë që nuk i do kokoshkat! Cdo të Diele tek Kinema Millenium, kokoshka dhurate per te vegjlit! Info...

“Java e Familjes”

Nga data 25 Nentor - 2 Dhjetor, për shtatë ditë me rradhë, në Cineplexx do të jetë Java e Familjes! Gjatë...

“Dita e Familjes”

Të Dielën, date 9 Dhjetor, ora 10:30 rikthehet në Cineplexx Tirana  "Dita e Familjes", për filmin e animuar "Ralph...

“E Hena e Kinemase”

Cdo te Hene, ne Kinema Millenium, çmimet për çdo film janë të reduktuara gjithë ditën – 400 Lek/person!...

“Widows”

Katër aktoret e njohura Viola Davis, Michelle Rodriguez, Cynthia Erivo dhe Elizabeth Debicki bashkohen në një triller...

“Dashuria s’mjafton”

Një produksion totalisht shqiptar, me regji e skenar nga Drilon Hoxha vjen ne Cineplexx prej dates 22 Nentor 2018! Ky...

“Asterix”

Në këtë periudhë festash, një tjetër film i animuar për fëmijë mbërrin në Cineplexx! Asterix: The Secret...

“The Nutcracker & The Four Realms”

E gjitha filloi në kërkim të një çelësi... Aq i vogël por aq i rëndësishëm për stabilitetin e...

“Creed II”

Historia do të ri-shkruhet sepse Dragot rikthehen për ndeshjen e fundit me Creed, nën instruksionet e Rocky Balboa!...

“Aquaman”

Papritur merr vesh që je trashëgimtari i mbretërisë nënujore Atlantis, dhe populli yt pret që t’i drejtosh e...

“Mortal Engines”

Një vajze e re misterioze e quajtur Hester Shaw bashkon forcat me Anna Fang, një të dëbuar të rrezikshme dhe me Tom...

“Robin Hood”

Një luftëtar i kryqëzatave dhe komandanti “Moor” ngrejnë një revoltë të guximshme kundër mbretërisë së...

“Streha Mes Reve”

Filmi shqiptar “Streha Mes Reve” vjen në Kinema Agimi duke filluar nga data 13.12.2018! Permbajtja: Besniku...

“Halloween Night” ne Cineplexx!

Halloween Night ne Cineplexx! Këtë Halloween Night rikthehet filmi horror “THE NUN” në shfaqjen e tij të...

Featured

Recent Posts