Femije

Home » Te Tjera » Femije

Ministria e Kulturës: Guida e përshtatur për fëmijët do të narratojë historinë e vendit për të vegjlit

Ministria e Kulturës do të sjelli sëshpejti një Guidë të përshtatur për të vegjlit, e cila do te sjellë historinë e vendit  më pranë tyre, me një gjuhë të thjeshtë dhe të kuptueshme. Ky është një lajm i bukur ku institucionet perpiqen t’i përcjellin brezit të ri trashëgiminë kulturore shqiptare.

Ekspertët thonë se arti është i rëndësishëm për zhvillimin e fëmijëve

Parashkollori juaj po kënaqet kaq shumë duke pikturuar me gishta më një përzierje ngjyrash! Ti, duke u...

Teatri i Kukullave

Teatri i Kukullave vjen cdo te Premte ne datat 8, 15, 22 Shkurt 2019 dhe 1 Mars 2019, ora 18:30 – 20:30 tek Toptani...

Shfaqja per femije “Tullumbaci i kuq”

Shfaqja per femije “Tullumbaci i kuq”: Cdo te Shtune dhe te Diele nga data 9 Shkurt 2019 deri ne 31...

Shfaqja “Princi dhe i varfri”

Shfaqja “Princi dhe i varfri”: Ne datat 9, 16, 23 Shkurt dhe ne datat 3, 10, 17, 24 Mars, ora 10:30...

Xhiro me Pedalon

Në kuadrin e fushatës për jetesën aktive, vizitorëve te Kopshtit Zoologjik Tirane u ofrohet një argëtim i ri –...

“Edukimi përmes Kulturës”

“Edukimi mbi dhe përmes Kulturës” është një ndër programet e Ministrisë së Kulturës së Republikës së...

“Pulcinella”

Ne daten 20 Tetor, ora 11:00 vjen per here te pare ne skene tek Teatri i Kukullave Tirane shfaqja per femije...

“Njelloj si ti”

“Njelloj si ti” – Shfaqje me kukulla Në Tetrin Metropol – Qendra Kulturore Tirana kemi...

“Miushet e shkathëta”

Ne datat 15, 16, 21, 22 Shtator, ora 11:00 rikthehet për fëmijët e grupmoshës 2- 8 vjeç, një prej shfaqjeve të...

Halloween Parade

‘Halloween Parade’ në Citypark Të Dielën, Dt 28 Tetor, ora 10:30- 13:30 në Citypark festohet...

“Festa me Maska”-Halloween

Festa me maska per Halloween eshte nje defrim i sigurt per femijet tuaj! Diten e Merkure, Dt 31...

“Don Kishoti”

“Don Kishoti” dhe aventurat e tij do të vijnë nëpërmjet kukullave në Teatrin Metropol ne datat 20, 21, 27, 28...

“Tre Derrkucët”

Këtë herë edhe “Tre Derrkucët” kanë zgjedhur që historinë e tyre ta tregojnë ndryshe. Ata përballen me...

“Moter e vella”

Ne datat 20 -21 Tetor, ora 10:30 shfaqja "Moter e vella'' do te argetoje femijet kete fundjave ne Teatrin Kombetar...

”Libraria e Magjepsur”

Ne datat 20 -21 Tetor, ora 10:30 shfaqja ''Libraria e Magjepsur'' do te argetoje femijet kete fundjave ne Teatrin...

Featured

Recent Posts