Cfare te besh

Home » Cfare te besh

Klasa yoga falas duke filluar nga kjo javë

''Yoga" (shqip: "joga") është një formë e hershme stërvitjeje, e cila fokusohet në forcën, fleksibilitetin dhe frymëmarrjen e trupit. Komponentët kryesorë të yoga janë postura dhe frymëmarrja. Për të gjithë ata që e praktikojnë dhe të gjithë ata që dëshirojnë t’a provojnë për herë të parë, cdo te Premte, duke filler nga data 12 Qershor, studio Tirana Yoga do të...

Akrobatja shqiptare dhuron spektakël duke u hedhur nga një lartësi 100 metra në një reliev natyror ekstrem

Akrobatja, Fiona Rushiti ka dhuruar spektakël me një performancë që i përngjante akrobacisë po aq sa një...

10+ arsye pse duhet vizituar Qarku i Vlorës

Vija bregdetare e Vlorës është një bukuri natyrore e mrekullueshme saqë duket sikur uji i kripur i detit n’a ka...

Turi i kalërimit në Gjinofshat – territori antik i fshatit epiriot

Kjo eksperiencë është e përshtatshme për persona në formë të mire fizike dhe që kanë kalëruar disa...

Vrojtuesit e specieve në Shqipëri: “Një shpend fatsjellës ka ardhur së fundmi në vendin tonë!”

Të dashur dashamirës të shpendëve të egër, kemi kënaqësinë e veçantë të ndajmë me ju lajmin e vrojtimit të...

Miratohet projektligji “Për pyjet”: Mbrojtje dhe zhvillim i qëndrueshëm i florës kombëtare

Para disa ditesh,  dt. 28 Prill 2020, ‘Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin’ në...

Zbulim arkeologjik i paleolitit të hershëm në Zvërnec të Vlorës

Gërmimet e para në kodrat e Triportit që u bënë në vitet 1975-1976 përcaktuan gjurmët e një...

Islanda sugjeron banorët të përqafojnë një pemë në ditët e distancimit social

Islanda ka bërë një sugjerim të cuditshëm për qytetarët që dëshirojnë kontakt fizik në epokën e distancimit...

Nisma e biznesmenit të njohur shqiptar n’a kujtoi “kopshtet e fitores” dhe ju duhet t’i bashkoheni patjetër

Të ashtuquajturat “kopshtet e fitores” (ang: ‘’victory gardens’’) ose sic njihen ndryshe “kopshtet e...

Dita Ndërkombëtare e Librit: Biblioteka Botërore Dixhitale hap ‘dyert’ online sëbashku me platforma të tjera

Sot, datë 23 Prill, festojmë Ditën Ndërkombëtare Librit. Librat n’a ndihmojnë të bëhemi njerëz më të mirë...

Mbani sytë nga qielli: Shiu i meteorëve të Prillit këtë jave!

Shiu i metorëve “April Lyrids”, që vjen nga konstelacioni ‘Lyra’, afër yllit të saj më të shndritshëm,...

Keukenhof, parku i famshëm i tulipanëve hapet për vizitorët online

Parku më i bukur pranveror në botë, Keukenhof në Hollandë, edhe pse fizikisht qëndron i mbyllur për vizitorët...

Eventet qe nuk duhen humbur ne Shtator 2019!

Muaji Shtator vjen me nje sere eventesh emocionuese. Lexoni me poshte per nje liste te pergatitur  nga

The Balkan lake that keeps pulling me back

Istand knee-high in Lake Ohrid among the boats moored off...

10 gjërat që duhet të bëni në 2019 në Shqipëri

  1. Ngjitje në Theth dhe Valbonë Tek sa Shqipëria është e mbushur me destinacione...

NatGeo: Shqipëria, fqinja e bukur e Italisë

  ROMË, 18 mars /ATSH/ – Gazetarja e njohur italiane Francesca Masotti i ka kushtuar një tjetër artikull...

Albania con i bambini: Il parco nazionale di Divjakë-Karavasta

Sono tanti, anzi tantissimi, i posti da visitare in Albania insieme ai vostri bambini. Se pensate che...

Berat in Albania – A Beautiful World Heritage City

  Want to visit Berat in Albania? It’s a wonderful destination, also known as the White City. Since 2005 it...

Is it safe to go on holiday to Albania? Travel Advice for 2019

When was there war in albania?   Just prior to the Second World War the...

Albanië: De charme van een land in ontwikkeling

  1.Droomdecor  

Paranoid Dictator Built Thousands of Military Bunkers—See Them Now

Se vi trovate a Tirana e volete provare un ottimo kafe turke, il mio consiglio è di andare da Kafe Mehmeti, un...

“Due settimane in Albania”, una preziosa guida per chi vuole recarsi in Albania quest’estate

Da paese sconosciuto a nuova destinazione turistica. Sono sempre di più i visitatori che, incuriositi, hanno...

Featured

Recent Posts