Artikull

Home » Cfare te besh » Artikull

Televizioni gjerman RTL: Shqipëria, rekomandimi turistik absolut!

  Bukuria e pazbuluar e Ballkanit   ‘’Plazhe fantastike si të nxjerra nga një libër pikturash, peizazhe të egra dhe romantike dhe një kulturë e mahnitshme – dhe për momentin me çmimet më të ulëta në të gjithë Mesdheun. Po flasim për Shqipërinë....

The Balkan lake that keeps pulling me back

Istand knee-high in Lake Ohrid among the boats moored off...

10 gjërat që duhet të bëni në 2019 në Shqipëri

  1. Ngjitje në Theth dhe Valbonë Tek sa Shqipëria është e mbushur me destinacione...

NatGeo: Shqipëria, fqinja e bukur e Italisë

  ROMË, 18 mars /ATSH/ – Gazetarja e njohur italiane Francesca Masotti i ka kushtuar një tjetër artikull...

Albania con i bambini: Il parco nazionale di Divjakë-Karavasta

Sono tanti, anzi tantissimi, i posti da visitare in Albania insieme ai vostri bambini. Se pensate che...

Berat in Albania – A Beautiful World Heritage City

  Want to visit Berat in Albania? It’s a wonderful destination, also known as the White City. Since 2005 it...

Is it safe to go on holiday to Albania? Travel Advice for 2019

When was there war in albania?   Just prior to the Second World War the...

Albanië: De charme van een land in ontwikkeling

  1.Droomdecor  

Paranoid Dictator Built Thousands of Military Bunkers—See Them Now

Se vi trovate a Tirana e volete provare un ottimo kafe turke, il mio consiglio è di andare da Kafe Mehmeti, un...

“Due settimane in Albania”, una preziosa guida per chi vuole recarsi in Albania quest’estate

Da paese sconosciuto a nuova destinazione turistica. Sono sempre di più i visitatori che, incuriositi, hanno...

Ujërat Termale Të Shqipërisë – Për Shërimin E Çdo Sëmundjeje

  Shqipëria është e bekuar me të gjitha thesaret që natyra mund të ofrojë. Vargmale të larta e të...

Çelet ekspozita “Dorëshkrime Bizantine dhe Pasbizantine në Shqipëri”

  Me ardhjen e Pashkëve Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave dhe Kalaja e Tiranës risjellin për publikun...

Media nordike: 25 vende të mrekullueshme që duhen vizituar në Shqipëri

STOKHOLM, 27 mars /ATSH/ – Nëse jeni duke kërkuar ndonjë vend interesant për të vizituar Shqipëria është vendi...

Prestigjozja italiane reportazh Shqipërisë: 300 ditë me diell në vit nga Tirana në Berat

Me 300 ditë me diell në vit, Shqipëria paraqitet si destinacion tërheqës në të gjitha stinët. Me këtë fjali e...

Artisti bashkëkohor Alban Hajdinaj riciklon periudhën historike në pikturën e realizmit socialist me nota ironie

  Ekspozita “Reenacted realism” sjell si në skenë teatri me gjuhen e pikturës, përkujtimet e momenteve...

The Best Things To See and Do in 10 Albanian cities

Over the past decade, Albania has earned a reputation among backpackers for friendly locals, cheap accommodation, and...

A guide to the Albanian Riviera

HOW ALBANIA STOLE MY HEART Tell people you’re going to Albania for a holiday and they’ll look confused and...

Girocastro: Cosa vedere in un weekend nella città museo d’albania

Definire bella Girocastro significa non renderle giustizia. Questa città nel sud dell’Albania, situata in una...

Albania: The best-kept secret in the Mediterranean?

Sunlight glinted off the water as pleasure boats bobbed in the bay and the carefree squeals of children...

Albania on Horseback: In the Footsteps of Lord Byron

  With the thermometer hovering around 40C (104F), we negotiated the mountain track to Hoshteva. The...

Awesome “Things to Do” in Albania

Oh Albania! Like the other Balkan countries we had really only heard about Albania's political history and didn't hold...

7 Must-Do Adventures in Albania

We recently spent an entire month in Albania touring the country and helping young entrepreneurs in the startup...

7 Reasons to go to Albania

You can dance all night Roy Ayers, Todd Terje and The Black Madonna are all at the new week-long boutique...

Çfarë të bëni gjatë muajit Korrik në Tiranë?

Pas një Qershori me shi, më në fund do të shijojmë verën në Tiranë. Korriku është i nxehtë, por mund të...

Featured

Recent Posts