Artikull

Home » Cfare te besh » Artikull » Page 2

Gjirokastër – Cfarë të shikosh për një javë në qytetin muze

Ta cilësosh të bukur Gjirokastrën do të thotë të mos bësh përcaktimin e duhur. Ky qytet në jug të Shqipërisë, i vendosur në një pozicion skenografik, rrethuar nga male dhe pak kilometra larg kufirit grek, është një mrekulli e vërtetë arkitekturore dhe sipas meje një prej qyteteve më tërheqëse në Ballkan. Kam pasur kënaqësinë ta vizitoj dy herë: në vjeshtën e vitit...

7 Arsye për të vizituar Tiranën

Një tjetër portal online (“The Best Travel Places”) promovon Shqipërinë si destinacion turistik, por këtë...

10 Linja të Reja Charter drejt Shqipërisë

Fluturimet me charter drejt Shqipërisë këtë verë ishin të shumta. Operatorët turistikë raportojnë rritje...

Destinacionet më të bukura të Shqipërisë

“A keni plane për të vizituar Shqipërinë? Është një destinacion interesant që po bëhet gjithnjë e më...

Çfarë të bëni në një ditë me shi në Tiranë?

Moti në Tiranë mund të kalojë brenda një dite në të gjitha stinët, përfshirë edhe një tërmet. Por mos...

6 arsye për të vizituar Shqipërinë

Mund të qetësoheni buzë detit Ju mund të kaloni një jetë duke eksploruar 265 kilometra...

Featured

Recent Posts