Eksperienca

Home » Cfare te besh » Eksperienca

Vrojtuesit e specieve në Shqipëri: “Një shpend fatsjellës ka ardhur së fundmi në vendin tonë!”

Të dashur dashamirës të shpendëve të egër, kemi kënaqësinë e veçantë të ndajmë me ju lajmin e vrojtimit të një lloji të ri shpendi për Shqipërinë. Ky lloj është krilla me çafkë apo zonja krillë (Anthropoides virgo). Krilla me çafkë u vrojtua fundjavën e kaluar në datë 16 maj krejt pranë kufijve veriorë të Parkut Kombëtar Divjakë-Karavasta, nga gazetari dhe...

Nisma e biznesmenit të njohur shqiptar n’a kujtoi “kopshtet e fitores” dhe ju duhet t’i bashkoheni patjetër

Të ashtuquajturat “kopshtet e fitores” (ang: ‘’victory gardens’’) ose sic njihen ndryshe “kopshtet e...

Mbani sytë nga qielli: Shiu i meteorëve të Prillit këtë jave!

Shiu i metorëve “April Lyrids”, që vjen nga konstelacioni ‘Lyra’, afër yllit të saj më të shndritshëm,...

Keukenhof, parku i famshëm i tulipanëve hapet për vizitorët online

Parku më i bukur pranveror në botë, Keukenhof në Hollandë, edhe pse fizikisht qëndron i mbyllur për vizitorët...

Featured

Recent Posts