Çfarë të bëni gjatë muajit Korrik në Tiranë?

Pas një Qershori me shi, më në fund do të shijojmë verën në Tiranë. Korriku është i nxehtë, por mund të gjesh shumë vende për t’u argëtuar. Ajo që e bën Tiranën një vend mjaft të mirë për t’u vizituar në Korrik është se qyteti është më pak i zhurmshëm, sepse shumica e njerëzve zgjedhin të kalojnë ditët e nxehta pranë detit. Pra, do të shihni më pak trafik, më pak njerëz në parqe apo bare dhe do të shijoni disa ditë të qeta në këtë qytet.

Ku të shkoni dhe çfarë të bëni në Korrik në Tiranë?

Epo, së pari Visit Tirana rekomandon pishinat, rreth qytetit. Ka shumë prej tyre në Tiranë. Duke filluar nga rruga drejt Dajtit, ose në rrugë të tjera të tilla si Rruga e Elbasanit, apo rrethe të tjera të Tiranës, pishina Tagani është një prej tyre.

Nëse doni të kaloni pak kohë në plazh, Durrësi është vendi më i afërt për të shkuar nga Tirana, vetëm 30 minuta. Ka shumë plazhe të mrekullueshme në Durrës, Tropikal Resort është një prej tyre.

Për njerëzit e tjerë që duan zona të gjelbra, Visit Tirana sugjeron shumë prej tyre rreth Tiranës. Lexoni këtu disa nga rekomandimet e tyre!

Në mbrëmje ju ktheheni në Tiranë dhe shijoni jetën kulturore, koncertet dhe eventet që zhvillohet këtu. Duke qenë se Kupa e Botës 2018 mbaron më 15 Korrik, ju mund të shihni ekipin tuaj të preferuar të futbollit në Tirana Fan Zone, në sheshin Skënderbej.

Këtë Korrik do të zhvillohet gjithashtu Coca-Cola Summer Festival – Edicioni 2, ku do të jetë e ftuar si artiste kryesore Eleni Foureira, këngëtarja e famshme që përfaqësoi Qipron në Eurovizion, e cili u rendit në vendin e dytë. Në këtë aktivitet nuk do të mungojnë as artistë të tjerë shqiptarë.

Daddy Yankee, i njohur në mbarë botën për këngën “Despacito“, do të shfaqet në sheshin Skënderbej më 27 Korrik. Ka shumë koncerte të tjera çdo mbrëmje në sallën e Amfiteatrit në Liqenin e Tiranës.

Muzetë dhe galeritë janë të hapura gjatë gjithë verës. Visit Tirana ju ofron mundësinë që të mund të shihni oraret dhe çmimin e biletave për t’i vizituar ato.

Baret dhe restorantet janë pikat kryesore të qytetit. Ka shumë restorante të mira në Tiranë që Visit Tirana rekomandon në portalin e saj.

Etiketa: argëtim, bileta, Daddy Yankee, Despacito, Eleni Foureira, evente, i nxehti, koncerte, Kupa e Botes 2018, njerëz, pishina, plazh, restorante, Tirana Fan Zone, trafik, vera, Visit Tirana

Nuk ka te dhena

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues, komenti nuk do të publikohet nga moderatori.

Featured

Recent Posts