Dajti Ekspres

Dajti Ekspres eshte nje nga atraksionet turistike më të famshme ne Shqipëri. Ai është teleferiku i parë dhe i vetem në vend si edhe teleferiku më i gjatë në Ballkan. I vendosur vetëm pak kilometra jashtë kryeqytetit, teleferiku i merr turistet per nje shetitje ne ajer nga qyteti i Tiranes drejt e në zemër të Parkut Kombëtar të Malit të Dajtit në vetëm 15 minuta.

Dajti Ekspres është i hapur 6 ditë në javë. Per te planifikuar udhetimin tuaj vizitoni faqen zyrtare: https://dajtiekspres.com/v1/.

Nuk ka te dhena

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues, komenti nuk do të publikohet nga moderatori.

Featured

Recent Posts