Eventet qe nuk duhen humbur ne Shtator 2019!

Muaji Shtator vjen me nje sere eventesh emocionuese. Lexoni me poshte per nje liste te pergatitur  nga www.incity.al.

1.Capital T ‘Time Capsule’

Pas shume viteve ne skene, kengetari i njohur dhe shume i dashur per publikun, Capital T vjen me nje koncert madheshtor ne Tirane!

Fjalet e Capital T: “Shumë vite që këndoj, shumë shtete e vende që performoj, dhe asnjëhere nuk u mblodhëm krejt bashkë me festu e me i këndu kangët e mia. Deri këtë 19 shtator, sigurisht. Ju pres krejtve n’Tiranë, për një koncert të paharrueshëm, përmasat e të cilit ky qytet nuk i ka përjetu deri më sot!”

Biletat i merrni online dhe fizikisht në:
http://www.pentagrami.al/time-capsule/
http://truekapo.net/

SHQIPERI: Çdo pikë EasyPay, Te hyrja e Liqenit, ana e Gardës.

KOSOVE: Online http://www.pentagrami.al/time-capsule/ ose ne Çdo pikë Rave Travel MAQEDONI DHE KUDO TJETER: Online http://www.pentagrami.al/time-capsule/

2.“Nën Yjet E Tiranës” – Koncert recital nga Alban Skenderaj
Koncerti recital i rradhes nga ‘the one and only’, Alban Skenderaj do të mbahet në 27 SHTATOR, ora 20:30 ne Amfiteatrin e Tiranes, i cili për një natë do të shkrihet me qiellin për ti bërë vend muzikës.

Albani u shpreh: “Kam patur kohë të reflektoj dhe të përgatitem për ta pasuruar këtë koncert me ngjyra të reja artistike duke filluar nga repertori, skenografia, orkestra e deri tek të ftuarit specialë. “Nën Yjet E Tiranes” do të jetë një koncert sa romantik e reflektues aq dhe energjik e shpërthyes!”

Bli bileten online: https://www.pentagrami.al/home/

3.Panairi i Artizaneve

Artizanët e Prizrenit dhe të krahinave të ndryshme të Shqipërisë do të zhvendosen në Kalanë e Tiranës në një panair të përbashkët ne datat10, 11 dhe 12 Shtator. Aktiviteti ka për qëllim promovimin e vlerave kulturore përmes punimeve të tyre karakteristike. Një panoramë e bukur e mbushur me mjeshtëri dhe emocione!

4.VIZart International Biennial “Self-Portrait” 2019

VIZart & IWS Albania ju fton në Celjen Zyrtare të “Bienales Ndërkombëtare të “Vetë -Portretit “dhe “Bienales Nderkombetare te Akuarelit “ Edicioni i trete , qe do zhvillohet në Muzeun Historik Kombëtar, në datën 20 Shtator ora 19:00.

 

5.TIIF 2019

Festivali më i rëndësishëm i kinematografisë në Shqipëri, ‘’Tirana International Film Festival 2019’’ hap dyert në edicionin e 17-të të tij.

Eventi organizohet në Kinema Millenium, Kinema Agimi dhe Open Air Cinema, nga datat 23 – 29 Shtator.

Te gjithë ju që dëshironi të ndiqni eventet dhe filmat e jashtëzakonshëm te TIFF 2019 duhet te akreditohen ne: http://tiranafilmfest.com/accreditation/.

Per t’u akredituar tek website, ju duhet te zgjidhni opsionin ‘’FESTIVAL’’ tek rubrika ‘’Field of Interest’.
Deri në datën 19 Shtator akreditimi i plotë kushton 30 Euro.Pas datës 19 Shtator akreditimi i plotë kushton 50 Euro. Për studentët TIFF ofron 50% zbritje.(Duhet te na dergoni karten e studentit me email). Ndersa per Median akreditimi eshte Falas.

Ju mund ta bëni pagesën cash në zyrën e TIIF: Rr. Andon Zako Cajupi, Nd.14, H14, Ap.1, Bllok, Tirane.
Ose në llogarinë PayPal: [email protected]

 

6.Koncert Recital – Merita Halili

“Lule t’bukra ka Tirona!”
Ne dt. 27 dhe 28 Shtator 2019, ora 19:00, nje concert recital madhestor ne Pallatin e Kongreseve, rikthen pas me shume se 20-vitesh ne skene, bilbilin e Shqiperise se Mesme, kengetaren Merita Halili. Me pjesemarrjen e Ansamblit Popullor pergatituni per aheng tironas!

Biletat shiten tek sporteli i Pallatit te Kongreseve nga ora 10:00-20:00.
Çmimi 1000 lekë.

7.  Jon Kraja “Brutal Elegance” Exhibition

Gallery 70 Contemporary Art is pleased to present a solo show exhibition of recent artworks in sculpture and painting by Jon Kraja.
The opening reception will take place at Gallery 70 Contemporary Art, Toptani Center , Ground Floor on September 12, 2019 between 19:00 – 21:00.

8. Noite Brasileira – Brazilian Night

On Thursday, 12th of September 2019, at 20:00 – 23:00, in “Der Biergarten” inside Rogner Hotel
we will celebrate the Independence Day of Brazil in a special night dedicated to their vibrant music and delicious culinary!
Special guests:
Eclesio Ramos &  Hot Club Tirana.

9. Voskopoja Mountain Running- The Wolf Trail 2nd Edition

On 15th of September 2019, The 2nd international Edition Voskopoja Mountain Running – The Wolf Trail will be held.
The race will take place in the touristic village of Voskopoja, 18km in Distance from Korca.

Running categories
1) Half Marathon, 10km and 5km
2)Participation fee: Eur 10

For more details visit our website or contact us via our email:
www.trailrunningalbania.com
[email protected]

10. Theth Yoga Retreat

1 year since last year’s Theth Yoga Retreat with Albanian Retreats and Momentum Yoga Flow. September 27-29th 2019 Tirana Yoga heads to one of our favorite places in Albania for some yoga, some hiking, and some fantastic mountain air! Theth is mesmerizing… and we are excited to share it with you! Contact Tirana Yoga with your email for full package details: https://www.instagram.com/lovetiranayoga/ 

 

Nuk ka te dhena

Nuk ka te dhena

Komente (1)

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues, komenti nuk do të publikohet nga moderatori.

Featured

Recent Posts