“Pasta Day”

Ne daten 10 Nëntor 2018, ora ra 11:00-18:00, chefat e Institutit Kulinar Neranxi, Eri Muhaj, Josephine Desepeda dhe Albana Dulellari do te gatuajne receta tipike italiane me pastat e mrekullueshme ‘Granoro’ tek Pazari i Ri ne Tirane!

Dhe per intolerantet ndaj glutenit do te kemi edhe receta te shendetshme gluten free.

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues, komenti nuk do të publikohet nga moderatori.

Featured

Recent Posts