Keukenhof, parku i famshëm i tulipanëve hapet për vizitorët online

Parku më i bukur pranveror në botë, Keukenhof në Hollandë, edhe pse fizikisht qëndron i mbyllur për vizitorët për shkak të koronavirus, hap dyert virtualisht dhe gjithëkush mund ta vizitojë tashmë online.

Në Keukenhof rriten më shumë se 7 milionë lule  dhe 800 varietete tulipanësh të cilat krijojne tapete të mahnitshme lulesh e ngjyrash, ndërsa vizitohet nga 1 milionë turistë cdo vit në Prill.

Kete vit, që lulet dhe puna e stafit që kujdeset për to mos të vejë totalisht dëm, është menduar të ofrohen  një sërë turesh online të hapsirave përrallore të parkut dhe publiku t’i shijojë online. Humbisni në fusha të gjera me lule, do t’ju buzeqeshi fytyra dhe qetësohet zemra. Ndoshta kur gjithcka të qetësohet, do ta mendoni seriozisht për të shkuar fizikisht në Keukenhof.

I gjeni në linket e mëposhtme:

https://keukenhof.nl/en/nieuws/keukenhof-virtually-open/

 

https://keukenhof.nl/en/nieuws/bekijk-het-park/

 

 

https://keukenhof.nl/en/nieuws/tuinman-daan-op-zijn-favoriete-plekken/

https://keukenhof.nl/en/nieuws/parkvideo-april/

 

 

https://keukenhof.nl/en/nieuws/director-bart-siemerink-about-the-different-types-of-tulips/

https://keukenhof.nl/en/nieuws/tuinman-andre-in-de-vijvertuin/

 

Burimi: keukenhof.nl

 

 

 

 

Nuk ka te dhena

Nuk ka te dhena

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues, komenti nuk do të publikohet nga moderatori.

Featured

Recent Posts