Mbrëmje e vecantë poetike online me artistë të Teatrit Kombëtar dhe diasporës në Greqi

Sonte, datë 5 Qershor, ora 20:00, Teatri Kombëtar rikthehet me një mbrëmje mjaft të vecantë poetike, ku aktorëve të Teatrit Kombëtar do t’i bashkohen autorë dhe poetë nga diaspora shqiptare në Greqi.

Me veprat e:
Elona Gjergo

Armand Zoga

Ardita Jatru

Mimoza Cekici Rista

Bledi Trebicka

Interpretuar nga:
Laert Vasili

Erjona Kakeli

Genti Decka

Të ftuar specialë:
Katerina Xaska

Gjinovefa Redhi

Edlira Strakosha

 

Ndiqeni shfaqjen live stream online në faqen zyrtare të Facebook të Teatrit Kombëtar, ketu; ose në kanalin zyrtar të YouTube, këtu.

 

 

 

Nuk ka te dhena

Nuk ka te dhena

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues, komenti nuk do të publikohet nga moderatori.

Featured

Recent Posts