Balerini shqiptar Eno Peçi dhe kolegia e tij pianiste sjellin një copëz së Operas së Vjenës online!

Teatri i Koncerteve në Vjenë mund të jetë i mbyllur këto ditë, por balerini i njohur shqiptar Eno Peçi dhe kolegia e tij pianiste, Maria Radutu do të sjellin sot online një copëz nga programi i tyre artistik nga Opera Shtetërore e Vjenës, me rastin e Europe Week Albania.

Datë 8 Maj, ora 20:00 ndiqeni në faqën e European Union of Albania në Facebook: https://www.facebook.com/eu.delegation.albania/

 

English version:

The Vienna State Opera may be closed these days, but Eno Peçi and Maria Radutu have managed to squeeze in an online performance in honor of Europe Week Albania. Watch their performance, today, 8th of May  at 20:00 on European Union of Albania’ Facebook page.

Source: European Union in Albania

Nuk ka te dhena

Nuk ka te dhena

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues, komenti nuk do të publikohet nga moderatori.

Featured

Recent Posts