“The Cloud Festival”

Bëhuni gati për një verë të paharrueshme në qytet!

Ne datat 18 – 27 Maj 2018 organizohet “The Cloud Festival” tek instalacioni “Reja”.

“The Cloud Festival” është një festival i organizuar për të festuar përvjetorin e dytë të hapjes së “Reja”, Fujimoto’s Cloud në Tiranë. Festivali do të sjelle veçanërisht kërcime kontemporane, art e performancë, lojra urbane, kërcime egjiptiane, projektime, folk hungarez, zëra polifonikë, instalime zërash, takim me poezinë, workshope.në performancën si një formë arti, lëvizje, zëri, dhe gjithcka rreth tyre.

Performanca magjike, muzikë e tinguj verorë, kërcime drithëruese dhe copëza kulture nga shumë vende të globit!

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues, komenti nuk do të publikohet nga moderatori.