TKOB sjell online për publikun operan mallëngjyese të Verd-it: “Il Trovatore”

E Premte, datë 8 Maj, ora 20:30 Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit (TKOB) sjell për publikun online operan “Il Trovatore”. Opera “Il Trovatore” është tragjedia më e forte, muzika më e ndjerë me të cilën Verdi depërtoi deri në palcë të dhimbjes njerëzore.

Me nje nga skenografitë më të mëdha të prodhuara ndonjehere nga TKOB, kostumografi dhe elemente grafike e skenike të jashtëzakonshme, “Il Trovatore” mbetet një nga shfaqjet ndërkombetare më të mira të prodhuara nga TKOB.

Ndiqeni sot në faqen zyrtare të YouTube ose Facebook të TKOB – linku si më poshtë:

https://www.youtube.com/channel/UCF0Gn042nW9LWWapVypynbA

https://www.facebook.com/tkob.gov.al/

 

Nuk ka te dhena

Nuk ka te dhena

Komento

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues, komenti nuk do të publikohet nga moderatori.

Featured

Recent Posts